Yazılım

Yapay Zeka Yazılımları

Sivas Yapay Zeka Yazılımları

Yapay zeka kodlama günümüz teknolojisinin en büyük icatları arasında yer alan yapay zeka önemini her geçen gün arttırmaktadır. Özellikle büyük firmaların birçok işini azami düzeyde bitirdiği görülmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere insanlar tarafından yapılan robotlara ve makinelere yüklenen komutları kusursuza yakın bir şekilde gerçekleştiren sayısal bir akıldır diyebiliriz. Yani ortada bir sorun var. Bu sorunu çözmek için insanlar gibi davranan, onlar gibi düşünüp, kavramsal özellikleri uygulayan akıllı makineler olarak tanımlayabiliriz. İlerleyen zamanlarda hayatımızın her alanında bu zeka türü ile karşılaşacağım aşikar. Bunu da çevremizde birçok bilgisayar şirketi, yazılımcılar sadece akıllı makineler tasarlamak için yazılımlar üretmeye çalıştıklarını görmekteyiz. Hatta okullarda dahi kodlama adı altında çeşitli yazılım dilleri öğretilerek öğrenciler küçük yaşlarda bu teknolojinin temelini almaktalar.

Yapay Zeka Programlama

Programlamaya giriş yapmak için hedefin, hitap edeceğiniz kitlenin, kullanım amacının tam olarak belirlenmesi gerekmektedir. İnsanlara faydası olacak mı? Maddi getirisi ne kadar? Zamandan tasarruf sağlayacak mı? Gibi sorulara hazırlanacak proje ile cevap verilmelidir. Yapay zeka kodlama yazımına geçmeden önce yukarıda belirtilen kriterlerin belli bir algoritmik düşüncede planlanması gerekmektedir. Bu düşünce ile hem tasarlama sürecinde hataları görecek hem de sonuca daha çabuk ulaşılması sağlanacaktır. Çünkü buna göre tasarlanacak yapay zekaya uygun programlama dili seçilmelidir. Piyasada ücretli, ücretsiz yapay zeka programları bulunmaktadır. En bilinen programlar ise pyhton, lisp, prolog, c++ ve java’dır. Hangi programlama dili kullanılırsa kullanılırsın hedef iyi analiz edilmelidir. Hakan Bilgi Teknolojileri sizinle birlikte hedefinizi belirlemekte ve isteğinize en uygun programlamayı yapmaktadır.

Yapay Zeka Uygulamaları

İnsanların hayatını kolaylaştırmak için teknoloji ve yazılım şirketleri yapay zekanın gelişmesiyle birçok uygulamayı hayatımıza entegre etmiş durumda. Her geçen gün ise yeni uygulamalar karşımıza çıkmakta. Şirketler bu uygulamaları tasarlarken insan ihtiyaçlarını ön plana çıkardıkları görülmektedir. Dolayısıyla kullandığımız her teknolojide bir yapay zeka görülmesi şaşılacak bir durum değildir. Neredeyse herkeste bulunan akıllı telefonlarda bu uygulamalardan nasibini almıştır.

Bu tür bir programlama çalışmaları yapmak için endüstride yapay zeka uygulamalarının bilinmesinde fayda var. Yapay Sinir Ağları, Bulanık Mantık, Sinirsel Bulanık Mantık ve Genetik Algoritma gibi Yapay Zeka tekniklerini bilerek uygulamalar tasarlanmalıdır. İster mobil olsun ister fabrikasyon uygulamaları olsun insan ihtiyaçlarından doğmuştur.

Python Yapay Zeka

Yapay zeka yazılımda en fazla tercih edilen dil Python’dur. Bu dilin çok tercih edilmesi tesadüfî değildir. Yazımın net ve kolay okunabilir olması, çalışma süresince objelerin özelliklerini inceleyebilme olanağı, anlaması kolay nesne tabanlı programlama özellikleri, güçlü ifade yeteneği, modüler yapısı, çok genişkütüphanelerinin olması bu programı ön plana çıkarmaktadır.

Yapay Zeka Kodlama

Hakan Bilgi Teknolojileri yapay zeka kodlama uygulamaları ile de ön plana çıkmaktadır. Yapay zeka kodlamaları ile problemlerinize tam ve hızlı çözüm bulurken sizlere algoritmik düşünce ile yardımcı olmaktadır.

Kurumsal Müşteri
Teslim Edilen Proje
Kişilik Aile
Yıllık Tecrübe